Jak je důležité se zahojit

Vítejte na stránce, která bude jakýmsi seznamem článků, videí a možná taky mých myšlenek o tom, Jak je důležité se zahojit. Toto téma má pro mě hlubší význam a sama jsem mohla na své cestě vidět, jak je důležité se zahojit nejen fyzicky, ale také psychicky, na úrovni vztahů, chování a v dalších oblastech mého životě. Součástí mé cesty a mého hojení se, je také sdílení mého příběhu. Právě otevřít těžké téma dává průchod pocitům (a pomáhá mě samotné) a může inspirovat ostatní. Protože každý, více či méně intenzivně, se potřebujeme zahojit.

Mezi plánovaná témata patří to, jak mě můj život nasměřoval k této myšlence, aneb jak bylo důležité se zahojit po mozkové příhodě. Také budu sdílet jaké psychické následky jsem si poté nesla nebo proč beru své zdraví jako svou zodpovědnost.


Přehled článků

Mozková příhoda ve 21 letech – O tom, co mě vedlo k tomu se zamyslet nad vlastním zdravím. I když to nebylo hned následně, tak pro mě byla tato zkušenost tak intenzivní, že mi opravdu změnila život, můj pohled na něj i na sebe.

Psychické následky po mozkové příhodě O strachu, úzkosti a taky o tom, jak je to dnes. Psychické následky nemoci mohou trvat déle než nemoc samotná a mohou bránit prožívání běžného života.

Jak je důležité se zahojit – Krátký článek o naslouchání vlastnímu tělu a o tom, jak je důležité se zahojit.

Moje zdraví, můj život, moje zodpovědnost O hodnotě zdraví, roli nemoci a uvědomění si, že nemoc do života patří a navíc je velmi důležitá. Nemoc se neděje Vám, ale pro Vás.

Přehled videí

Úvodní videoJAK JE DŮLEŽITÉ SE ZAHOJITkrátce o tom, že jsem se rozhodla sdílet svůj příběh a důležitost toho si nechat čas a zahojit se nejen fyzicky, ale také psychicky, emocionálně a duchovně.

Více v tomto videu

Mozková příhoda ve 21 letech MOZKOVÁ PŘÍHODA VE 21 LETECH

Dlouhé, dlouhé video o mé mozkové příhodě, úzkostech, strachu a následně i co vedlo k tomu přestat se bát a žít více zdravě.

Více v tomto videu. 

Co je potřeba zahojit – praktické cvičení CO PRÁVĚ POTŘEBUJI_

Cvičení sebedotazování Vám může pomoci vnímat vlastní tělo a zjistit, co Vaše tělo potřebuje právě teď.

Více ve videu

Cvičení je doplněno o písemný popis postupu 🙂

Jak je důležité se zahojit – osobní a společenská úroveň ŽÍT ŽIVOT PODLE SEBE

Naše zdraví nepomáhá jen nám samým, ale pomáhá také na společenské úrovni. Aneb zdravý jedinec, zdravá společnost.

Na celé video se podívejte tady

Techniky, které mi pomohly se zahojit 1. díl techniky1

Co mi pomohlo se zahojit především na psychické, emoční a duchovní úrovni. Nechybí ale cvičení a mindset, který dává prostor pro změnu.

Podívejte se na video

Techniky, udržovací pro zdraví 2. díl JIŽ BRZY techniky2

 

 

 

Další více doprovodný obsah

Relaxační cvičení I Odkaz na videoRELAXACE

Nácvik jednoduchého cvičení pro zklidnění v jakékoli situaci, která ve Vašem životě vytváří nadměrný stres a úzkost. Po natrénování lze toto cvičení provádět prakticky kdekoli, ať už vleže, vsedě nebo i při chůzi.

Odkaz na článek s podrobnějším postupem 

Relaxační cvičení II RELAXACEII

Další cvičení, které pomáhá zklidnění po celém dni. Hodí se především tehdy, kdy cítíme, že je toho na nás hodně a hlavou se nám točí tisíce myšlenek. Cvičení pomáhá k uvolnění, zklidnění a lepšímu usínání.

Vyzkoušejte se cvičení


Jestliže i Vy máte zkušenost či myšlenku na toto téma, budu moc ráda za sdílení v komentářích. Můžete mi také napsat na email info.fyziofitness@gmail.com

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s