Jaro v novém bytě

Jaro a pro nás také další stěhování. Ačkoli je to méně než rok, co jsme odjeli do Francie, máme tu další stěhování a s ním i nové bydlení. Stěhování je pro nás skoro každoročním zvykem a já jsem ráda, že se díky němu učím přijímat změnu, čelit novým situacím a cvičit svou trpělivost. Nakonec mám z našeho nového bydlení opravdu radost a myslím, že až si vše zabydlíme, bude to nejhezčí bydlení, jaké jsme zatím se Samem měli.

Protože je náš byt zatím spíše prázdný, čekáme na instalaci kuchyně a také musíme 2 místnosti nově vymalovat, nutí mě to k zamyšlení, co a kam později dáme. Spousta mých plánů se ubírá k tomu, jak si zařídit jakousi urban jungle aneb jak docílit toho, že budeme mít doma spoustu zeleně, které se bude dařit a nám bude dělat radost. Možná je to právě tím, že brzy přijde jaro a když se sem tam objeví sluneční paprsky, mám touhou vykoupit půlku květinové prodejny, kterou máme asi jen 50 m od domu (dříve jsme bydleli 50 m od sekáče, a tak jsem zvědavá, co bude pro moji peněženku horší).

DSC02475

Myslím, že právě díky pokojovkám je celé bydlení útulnější a zároveň živější. V kuchyni bych si také ráda pořídila jakou jedlou, bylinkovou vertikální zahrádku, přichycenou buď na dřevěné paletě nebo na starém žebříku. Některé bylinky jsem si již zasadila ze semínek a na jiné si počkám na první farmářský trh. Přeci jen je u vzrostlejších bylinek trochu vyšší šance, že se jim i doma bude dařit.

Jaro a samozřejmě i to naše stěhování nás také přimělo k pořádnému úklidu. Většinu se snažím řešit octovým čističem a někdy postačí jen horká voda. Líbí se mi, že není potřeba pořizovat jednak drahé a jednak chemické přípravky na úklid a můžeme uklízet i docela jednoduše.

DSC02469

A pak taky na řadu přichází zařizování, protože si byt pronajímáme prakticky prázdný. Osobně si nemyslím, že bychom nábytek museli pořizovat nový, a tak se už brzy chystáme do Nábytkové farmy v Kralupech nad Vltavou. Co jsem zatím viděla na jejich stránkách a FB, tak mají širokou nabídku nejen nábytku, ale také bytových doplňků nebo nádobí. A to je něco pro mě! Právě starší nádobí jako větší hrnky, menší hrnce nebo vázy bych ráda upotřebila při tvoření bylinkové zahrádky.

Není to jen bylinková zahrádku, kterou bych ráda vytvořila sama. S jarem začínám mít pocit, že i já bych něco ráda tvořila. Musím se ale také přiznat, že mám často tvořivou náladu, ale ne vždy je to dobře dopadne s realizací. Jsem zvědavá, zda to letos dotáhnu do konce. Na svém seznamu mám třeba menší výtvarné počiny, šití závěsů na okna nebo natírání rámů dveří. Taky bych si ráda vytvořila domácí pracovní koutek, který mě bude motivovat k práci online.

DSC02482

Vím ale, že všechno nemusí být hned a nemá cenu se po celém dni v práci zcela zničit doma. Těším se na to, jakou změnou náš byt projde a s tím se mi doufám i podaří něco málo sdílet na Instagramu, YouTube nebo tady na blogu. A až bude hotová kuchyně, budou i kuchařské počiny 🙂

Všem vám přeji krásné jaro plné radosti, inspirace, ale také odpočinku, jelikož je zapotřebí po zimě všeho.

S láskou

Verča

DSC02505

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s