Jak se vánočně naladit – pomalu

Letos jsem se rozhodla si prosincový čas co nejvíce zpříjemnit. Nevidím jediný důvod, proč by měl být tento měsíc hektický a nepříjemný. A tak jsem se rozhodla sepsat několik pomalých způsobů, jak si navodit vánoční náladu.

Čtení vánočních dětských knížek

Román nebo detektivku na chvíli vyměňte za vánoční příběh. Jestli doma žádnou vánoční knižní pohádku nenajdete, jsem si jistá, že v místním antikvariátu nějakou hezkou objevíte. Dětské knížky jsou krátké a příběh je navíc doplněn o krásné vánoční ilustrace. Tak proč sledování pohádek ještě nedoplnit i vánoční četbou?

Provoněný dům

Sáhněte po přírodních zdrojů vůní. Můžete nakrájet pomeranč na kolečka, nechat ho vysušit na topení a až vůně odezní, tak si z něj můžete vytvořit jednoduché girlandy. Nebo si zajděte pro několik jehličnatých větví, které doma teplech uvolní své vonné silice a provoní celý dům. Kromě toho můžete vůni Vánoc ještě posílit vonnými esenciálními oleji. Zkuste mandarinku, skořici nebo vánoční směsi, které jsou moje nejoblíbenější.

Balení dárků jako rituál

Možná jste četli můj článek o tom, jak se postarat o vánoční dárky v klidu. I balení dárků může být příjemnou aktivitou. Jakmile budete mít všechny dárky připravené, naplánujte si večer sami pro sebe. Připravte si Váš oblíbený teplý nápoj (co třeba horkou čokoládu?) a všechny dárky si vystavte před sebe. K tomu si pusťte vánoční hudbu nebo rovnou vánoční film a pusťte se do balení. Nemusí být nijak složité. Naopak, myslete na to, že obal rychle letí do koše, a tak je možná na čase zvolit lepší variantu.

Dárky můžete balit do recyklovaného papíru, který ozdobíte mašličkami, které se dají využít zase na přes rok. Nebo dárky vložte do dárkových tašek, které poté můžete znovu použít. Můžete také zvolit zcela netradiční balicí materiál jako šátek, noviny nebo dřevěnou krabičku.

Vyškrtněte dárky, když to jde

Především s přáteli nebo kolegy můžete zkusit nahodit vynechání předávání vánočních dárků a místo toho vymyslet příjemnou společnou aktivitu. Vemte si, že každý tráví plno času hledáním dárků, které nakonec ve velké většině případů, nový majitel tolik neupotřebí. Co téma dárků letos zcela škrtnout a místo toho vyrazit na večeři, do nové kavárny nebo do divadla. Takový čas má pro nás daleko větší cenu a všichni budou i méně ve stresu.

Vynechejte nepotřebné

Začínáte cítit, že jste hodně unavení a ráno se Vám špatně vstává? Možná je na čase vypustit to, co není potřeba. A to bývá většina věcí. Proč péct 10 druhů cukroví, umývat okna i na střeše nebo lítat po nákupech, když se nakonec cítíte mizerně? Je hezké si domov připravit na Vánoce, ale nemělo by to být za každou cenu. Proto, zcela bez výčitek, nechte stranou, co není potřeba a raději si odpočiňte.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s