Vánoční dárky v klidu

Ačkoli se o Vánocích říká, že to jsou svátky klidu a pohody, měsíc, který jim předchází, rozhodně tak nevypadá. A řekla bych, že pro málo koho je to opravdový čas klidu. Vykonstruovaná komerční stránka Vánoc udává tempo života mnoha lidí a rok od roku se toto tempo navyšuje. Pojďte tomuto spěchu dát stopku a nenechte se strhnout vlnou nákupů a místo toho si výběr dárků užijte v klidu.

Pravidlo jednoho dárku

Proč kupovat dárky jen pro jejich množství? Dříve se mi stávalo, že jsem kupovala hlouposti a jen chtěla naplnit dárkovou tašku. Nyní raději volím 1 dárek pro každého a nedělám si starosti s tím, aby toho bylo stromečkem dost. Pravidlo jednoho dárku jsme začali praktikovat u nás doma již před několik lety a myslím, že ačkoli se ho ne vždy držíme na 100% procent, šílenství kolem vánočních nákupů určitě kleslo.

DSC02137

Užitečné vs zbytečné

Při výběru je pro mě důležitá užitečnost. Snažím se vybírat věci, které doplní zájmy nebo potřeby mé rodiny a přátel. Navíc má většinou takový dárek hlubší význam a je o něco osobnější. A to se mi moc líbí, protože z takových dárků mají všichni vždy velkou radost. Právě to je pro důležitější než cena dárku. Nechci nikoho ohromit, ale potěšit.

DSC02135

Kvalita a místní výroba

Kvalita má určitě přednost. Sami sobě si často odpíráme hezké, kvalitní věci, a tak jsou Vánoce jako stvořené k darování těchto věcí. Tyto věci je milé darovat, ale také si o ně můžeme říct. Když třeba přijde nabídka od naší rodiny, můžete požádat o společný dárek, na který si už dlouho myslíme.

DSC02136

S kvalitou jde ruku v ruce i místní výroba. Malé firmy nebo jednotlivci často do své práce dávají i své srdce. Proč navíc nepodpořit místní výrobce v době před Vánoci a tak i pro ně připravit hezké Vánoce.

Seznam

Každoročně mi pomáhá seznam, který mám uložený v GoogleKeep. Vidím tak své nápady a taky to, co jsem již koupila. Tento seznam si většinou připravím už v listopadu, abych měla dost času si vše promyslet. Některé věci ze seznamu kupuji online a jiné osobně v kamenných obchodech.

DSC02134

Několik mých tipů na dárky:

  • Kvalitní potřeby do kuchyně (hrnce, nádobí nebo třeba dřevěná prkýnka)
  • Nové lůžkoviny či ručníky
  • Originální oblečení
  • Vstupenky do divadla nebo na koncert
  • Poukaz na masáž
  • Kvalitní potraviny
  • Knihy
  • Přírodní kosmetika
  • Nabídka pomoci (úklid, nákup, hlídání dětí)
  • Kurz, workshop, lekce

Nakonec bych ráda podotkla, že si každý zasloužíme Vánoce v klidu. Tento čas roku je určen k odpočinku, společně strávenému času a také ponoření se do sebe. Přeji všem, aby pro ně prosinec byl měsícem, kdy mají čas pro sebe i své blízké.

Mějte se krásně

Verča

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s