Relaxace: doma ve svém těle

Tato moje relaxace vznikla docela spontánně jednoho večera na Ile de Ré. Se Samem jsme trávili dva týdny na klidném francouzském venkově, který je především v říjnu deštivý, větrný, ale zároveň útulný a inspirativní. Mě pomohl se o něco více ponořit do sebe sama, a tak vlastně vznikla tato relaxace.

Toto relaxační cvičení budete moct již brzy vyzkoušet na mém FyzioFitness YouTube kanále a nebo si zakoupit audionahrávku v mém obchodě. Dnešní článek bych ale ráda věnovala tomu, co se odehrává za vznikem takové relaxace.

Pro tvorbu je velmi důležité mít dostatek vlastní energie, odpočinku a naladit se na sebe ale i druhé. Ať už se jedná o cokoli, tak si myslím, že je důležité tvořit z místa, kde se my sami cítíme dobře, kde máme vše, co potřebujeme, a tak můžeme dávat i ostatním. O to více je to potřeba při přípravě relaxací, meditací a dalších technik, které jdou více do hloubky.

DSC01975

Cílem mé práce je pozvednout život ostatních, ukázat co znamená žít zdravý a šťastný život a nabídnout prostředky, kterými se můžete do tohoto stavu dostat trvale. Samozřejmě jsou v životě i těžké chvíle, ale nemyslím si, že bychom měli žít v každodenním napětí, stresu a strachu. Každý den slouží k prožívání radosti ze života a není potřeba čekat, až bude dovolená nebo až…(doplňte si sami).

A tak jsem jednoho večera usedla nejprve k vlastní meditaci a poté k nahrávání této relaxace. Neměla jsem žádné plány nebo představu, jak bude relaxace vypadat nebo zda ji vůbec vydám. Naladila jsem se na channeling a mohla jsem tak nahrát relaxaci, která má pro mě osobně velkou hloubku.

DSC01974

Je o tom, jak navázat spojení a vztah s naším vlastním tělem. Můžete v něm procítit pocit, že jste ve svém těle doma a v bezpečí. Právě z tohoto bodu je následně krásné svůj život žít. Z bodu, kdy se ve vlastním těle cítíte dobře a jste spokojeni.

Po nahrání relaxace jsem měla pocit, že je tato relaxace určena především dvou skupinám lidí. První jsou ti, kteří toho mají ve svém životě možná více, než dokáží zvládnout a mají pocit, že se jim přestává v životě dařit. Tak to ale není, jen je potřeba začít svůj život prožívat z toho jistého pocitu a neuhánět se všemi směry jen proto, že máte pocit, že musíte (cítíte tlak okolí nebo čistě toho, co myslíte, že byste měli udělat).

DSC01990

A dále je relaxace pro ty, kteří se necítí fyzicky dobře ve svém těle. Ať už nejste spokojeni se svou váhou, tvarem těla nebo se cítíte zklamaní, že Vaše tělo není takové, jak si představujete. To může i znamenat, že třeba nezvládá fyzické aktivity tak, jak byste chtěli. V relaxaci budete moci naplno procítit spojení se svým tělem a místo jako nepřítele své tělo vnímat jako nástroj. Jako nástroj k životu, který si přejete. Nemusíte přeci „bojovat se svou váhou nebo svým vzhledem“ můžete se naučit mít své tělo rádi a společně se svým tělem možná zapracovat na věcech, které byste rádi upravili. To vše se ale může podařit právě z pocitu jistoty a vděčností ve svém těle, než z postoje nenávisti.

DSC01979

Relaxace není dlouhá, trvá jen 19 minut, ale najdete v ní ten krásný hřejivý pocit, díky kterému může být Váš život radostnější. Teď už je jen na Vás, zda relaxaci vyzkoušíte nebo ne. 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s