Podzimní oblíbenci 2019

Myslím, že nejsem sama, kdo si tento podzim užívá a vnímá jeho krásy. Krásné barvy listí, které je teď již spadané, ale také ty příjemné tmavé večery, dýňové polévky a teplé svetry. Podzim se stává nejútulnějším obdobím celého roku. Není zatížen velkými svátky nebo časem prázdnin, a tak mi přijde, že jeho klid lidé letos opravdu oceňují.

Krásné barvy podzimu a útulnou, trochu potemnělou atmosféru mi navíc letos zpříjemňuje prakticky každý den několik věcí. Ty jsem se rozhodla v dnešním článku sdílet a možná je vyzkoušíte i Vy.

Shaman Durek: Podcast a kniha

IMG_E3670

Ještě do nedávna jsem toho moc o Shamanovi Durkovi nevěděla. Viděla jsem ho jako hosta několik podcastů, které pravidelně poslouchám (To Be Magnetic, Soul on Fire), ale nikdy jsem si podcast s ním neposlechla. Nyní ale jeho podcast, meditace i knihu hltám. Jeho projev se mnou hluboce rezonuje (od toho, že je na čase říkat si, že život je jednoduchý až po kvantové vnímání našeho světa). Jsou to jeho meditace, kterým se věnuji několikrát týdně a díky, kterým jsem se vydala na cestu do svého nitra, ale také do jiných dimenzí.

Jeho kniha Spirit Hacking je naplněná svěžím pohledem na svět a na to, v jaké době se nacházím. Moc se mi líbí, že oslavuje život, je filosofická, ale také dost praktická. A ačkoli jsou často jeho výroky pro spoustu lidí kontroverzní, přijde mi, že přináší velmi zajímavý pohled na svět.

Nila Store: blog a obchod

Už jsem o Nila Store psala, ale musím přiznat, že mi vždy přinese dávku inspirace. Vzhledem k tomu, že jsem teď ve Francii, tak se do klasického obchodu nedostanu, ale jejich blog a instagram jsou pro mě velkou inspirací. Moc se mi líbí celý koncept a estetické ladění obchodu. Jsem velký příznivec toho, že je lepší sáhnout po kvalitním a dobře padnoucím oblečení než bez rozmyslu utrácet ve fast fashion řetězcích. Jsem moc ráda, že Nila je a stává se inspirací mnoha lidí.

IMG_E3671

Džínová bunda: second hand úlovek

Postupně si tak nějak začínám utvářet svůj vlastní styl (stále minimalistický, ale lépe padnoucí), a tak jsem si letos pořídila džínovou bundu, která je prostě top. Věřím, že ji budu nosit celý roky (přeci jen tu nemáme tak silnou zimu). Navíc mi dodala kuráž hledat opravdu konkrétní kusy oblečení v sekáči. Sice to někdy déle trvá, ale nakonec i v sekáči můžeme najít opravdu dobře ušité oblečení, které nám sedne. Také myslím, že je skvělé vdechnout nový život starým kusům oblečení.

DSC01857

Nákup v second handech je skvělou volbou, jak nakupovat i když třeba změníte styl oblékání, velikost, místo, kde žijete, nebo třeba zaměstnání. Navíc se v dnešní době začínají objevovat i více specifické second handy (vintage, haut couture atd), a tak si člověk opravdu může přijít na své. Pro mě je aktuálně nákup z druhé ruky určitě první volba a dále jsou to slow fashion značky.

Dýně: nejlepší společník k obědu i večeři

Možná na první pohled obyčejný podzimní oblíbenec, ale já si dýni opět i letos zamilovala. Ačkoli v minulých letech vyhrávala polévka, tak letos je to určitě pečená dýně. Se solí, pepřem a dresinkem z tahini ji peču každý týden. Navíc ji přidávám také do zeleninového pyré nebo dýňových sušenek.

DSC01843

Hra na klavír: péče o moje Inner child

Již dlouho sním o tom, že se vrátím ke hře na klavír. A konečně se tak stalo a já mám pocit, že moje Inner child je naprosto nadšené. Do hry na klavír se zcela ponořím (i když jsem trochu rozladěná z toho, že mi to už tak nejde jako dříve) a zcela zapomenu na čas. A to je přesně to, co potřebuji.

DSC01876

Péče o naše vnitřní dítě je krásnou technikou, která nám přinese odpočinek, ale je také jakousi terapií. Každý v sobě totiž máme i dětskou stránku. Moc se mi ta myšlenka líbí a myslím, že by nám všem prospělo, kdybych byli méně vážní. Takže se nechávám unášet nejen hrou na klavír, ale také zpíváním, poskakováním na procházce nebo čtením dětských knížek.

Podzimní četba

Slow Femme: doporučuju všema deseti. Čtení o slow fashion je vždycky inspirující a navíc jsou články plné tipů a rad. A prostě si člověk říká, že ta rychlá móda není už vůbec potřeba a je na čase jí dát sbohem.

Elisabeth Gilbert: Knihy Elisabeth Gilbert (nebo její podcast či Ted Talk) mne vždy inspirují. Mojí nejoblíbenější knihou je Velké kouzlo a Jíst, meditovat, milovat mám nejraději v podobě audio knížky.

Lori Gotlieb: Lori Gotlieb je spisovatelka a psychoterapeutka. Slyšela jsem její rozhovorem na Rich Roll Podcast a moc se mi její přístup k terapii líbil. Ona sama ve své knize sdílí, co pro ni samotnou znamenalo projít terapií z pohledu terapeutky. Velmi zajímavé.

Rebecca Desnos: Rebeca se věnuje přírodnímu barvení a já jsem její tvorbou naprosto unešená. Zatím jsem se do ničeho sama nepustila, ale velmi mne láká využít přírodní barvy i pro malbu na papír.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s