Nuda jako prostor pro náš úspěch

Kolik věcí si v životě přejeme? Jednu, dvě, deset, dvacet. Dům, zahradu, lepší práci, více peněz, více volného času, více přátel. Každý si přejeme něco jiného a je to úplně v pořádku. Ať už si přejeme více peněz nebo více zeleně v našem okolí, můžeme si přát cokoli. Často se ale tak ženeme za svými sny, že vlastně ani v životě nemáme prostor na jejich uskutečnění.

Nechme teď na chvíli stranou, proč a jak si představujeme úspěch. Do tohoto slova pro tento článek zaobalím obecně naše přání, cíle a sny, které si přejeme uskutečnit. Úspěch nemusí znamenat jen kariérní postup nebo obdiv ostatních. Úspěch je sladění naší vnitřní touhy, našich činů pro zhmotnění toho, co si přejeme.

A zde přichází na řadu nuda. Nuda nemusí být plýtvání ani pohrdání naším drahocenným časem. Nuda, nic nedělání vlastně obnáší tři důležité věci. V našem životě je nuda prostorem, volným prostorem pro to co si přejeme. A to hlavně tehdy, kdy nejsme s naším životem spokojení, kdy cítíme, že to není ono a že si vlastně vnitřně přejeme docela jiný život. Jestliže jsme v našem životě uspěchaní a čas máme přeplněný, tak opravdu nezbyde prostor pro změnu. 

NIQT0787

Nuda je také projevem trpělivosti a víry v sebe sama. A to myslím kdykoli než kdy dřív. Není potřeba srovnávat jak lidé žili před sto nebo dvě stě lety. Svět se opravdu změnil a my jsme přehlceni informacemi, zvuky, videi i prací. Nudit se je docela nová výzva a vystoupení z tohoto kolotoče. Nudit se už není tak jednoduché. Jentak si sednout, čekat, že to po čem toužíme opravdu přijde a věřit sami sobě. Být trpěliví vyžaduje velkou sílu, sílu která často vede právě k našemu vysněnému cíli. 

Nuda je jako expedice za svým vnitřním hlasem. Abychom uspěli, musíme nejdříve vědět, co opravdu chceme. A to přes vnější hluk prostě nemůžeme zjistit. Teprve když víme, co opravdu chceme, po čem opravdu sami toužíme, bez toho aniž by nám někdo říkal, co máme chtít, tak toho můžeme dosáhnout. Právě ve chvílích nudy přichází náš vnitřní hlas, který je ze začátku ještě dost ovlivněn vnějšími názory. Sem tam se ale tiše objeví. Můžeme mu říkat intuice nebo kreativita. Je to vcelku jedno. Je to hlas, kterým se můžeme nechat vést a který vede k opravdu úspěšnému a šťastnému životu.

FXUB5540

Máte z nudy strach? Přijde Vám nemístné se nudit? Zkuste se sami zeptat proč to tak je. Co Vám uteče nebo o co se bojíte, že přijdete. I to je dobré prozkoumat, protože to je často návod k tomu, čemu bychom měli lépe porozumět.

Nuda je vlastně jakýsi trénink ticha nebo i meditace. Prostě jen tak být, sednout si na balkón a rozhlížet se kolem sebe. Nebo se natáhnout na zem a jen koukat do stropu. Nuda je čas kdy jsme sami se sebou. Dejte nudě šanci. Nemusíte se před nikým obhajovat nebo nikomu vysvětlovat, že se zrovna nudíte. Prostě to zkuste. Vím, že v tom je větší kouzlo, než jak to vypadá. Proto ani nemám za cíl Vás v tomto článku přesvědčovat. Až si to zkusíte, tak uvidíte sami 🙂

HQYO8063

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s