Wishlist do nového bytu

Další stěhování. Ale tentokrát bych si chtěla to svoje bydlení zařídit o něco více po svém. Stále jsem měla pocit, že nemá cenu investovat do bydlení, ve kterém vím, že nezůstanu moc dlouho. Na druhou stranu jsou ale i menší věci, které se dají pořídit a zařídit si tak bydlení podle sebe. Je to částečně i proto, že od teď budu o něco více pracovat doma, a tak se chci doma cítit dobře a současně bych ráda, aby mě tento prostor inspiroval a podporoval moji kreativitu.

Pokojovky

Už v Liberci jsem chtěla byt zaplnit rostlinkami. Čekala jsem ale na jaro, aby se rostliny cítily dobře a zároveň přinesly více zeleně do panelákového bytu. A dřív než jsem se trochu rozkoukala, tak se stěhuji do Prahy. Tentokrát však není na co čekat a pokojové rostliny mají na mém wishlistu rozhodně první příčku. Nesmírně se těším, jak bude být zelený a také se chci trochu “vzdělat” v oblasti pěstování pokojových rostlin. Jednoho dne bych ráda měla vlastní zahradu, ale když to zatím nejde, tak chci co nejvíce zeleně přinést do bytu.

IMG_E0035

foto: https://www.instagram.com/plantismyhappycolour/

Bylinkový balkón

Zeleň pokračuje i u druhého bodu mého seznamu. Když jsem dříve v Praze žila, tak jsem na balkóně bylinky měla. A letos to chci znovu obnovit. Mezi moje oblíbené patří bazalka, oregano, pažitka a meduňka. A nechci zůstat jen u bylinek. Plánuji si vysadit i salát jako je třeba rukola, která není nijak náročná. Potom se už nechám inspirovat tím, co se mi bude zrovna líbit na farmářském trhu a co se mi zároveň vejde na balkón. Takže i balkón snad brzy ožije zelení.

IMG_0660

České ručníky

Dobře tenhle bod možná není zcela nutný, ale já už bych nějakou dobu chtěla pořídit nové ručníky a to nejlépe české výroby. Staré ručníky nechci vyhodit, ale nechat třeba na uklízení nebo použití na ven. Přeci jen už je mám docela dlouho a já bych se ráda zabalila do příjemných, měkkých ručníků. Je to vážně asi spíše nadbytečná věc, ale proč si neudělat jednou za čas radost. Zatím jsem ve fázi hledání, tak kdybyste měli tip na fajn ručníky, tak určitě dejte vědět do komentářů.

Koutek na psaní

Nutnost, kterou ani v malém bytě nechci ošidit. A to je koutek na psaní. Jednoduchý stůl a ideálně pohodlné křesílko. Nic víc není potřeba. Jelikož by stůl měl směřovat k oknu, na kterém bude plno pokojovek, tak považuji tenhle koutek na psaní jako ideální místo pro vznik a realizaci nových nápadů. Jelikož budu teď trávit nějaký čas prací doma, tak chci mít vyhrazený koutek právě pro tuto práci, ve kterém se budu cítit dobře. I když to bude jen kousek obývacího pokoje, tak nechci psát z pohovky, ale ponechat si psací stůl.

IMG_E0037

foto: https://www.instagram.com/fleurrell/ 

Minimalistický look

Teď už k celkovému nádechu mého bydlení. Pořád chci udržet minimalistický, jednoduchý look, kde nebudou zbytečnosti. Jelikož je byt docela malý, tak chci tímto docílit i toho, že prostor nebude stísněný. Tomu pomáhají i velký okna a celkově dobrá poloha bytu, jelikož je velmi světlý. Vše bych ráda udržela ve světlých barvách, které udrží jakousi svěžest.

photo of green leaf potted plants on window and stand

Jednoduché ale útulné

Sice chci mít minimalistické bydlení, ale na druhou stranu nechci aby byt působil stroze a studeně. Byt bych ráda zútulnila jednat pokojovkami, ale také využitím přírodních materiálů. Ráda bych sladila polštářky se závěsy, pořídila hezké květináče a možná přidala i nějakou tu dřevěnou mísu. Rozhodně plánuji opět vyrazit na blešák a po bazarech a trochu toho útulna si přinést domů. Jen to nechci moc přehánět. 

DSC00780

Džusovač

Ano. Džusy jsou u mě na denním pořádku už nyní. Ale dělám si přes sáček na rostlinné mléko. A tak se snad jednoho dne doberu i tomu, že si pořídím běžný džusovač. Asi to nebude hned, protože to je přeci jen docela investice a na druhou stranu to není nezbytnost, ale ráda bych džusovač doma měla.

RNOY2607

Klávesy

Posledním na mém seznamu jsou klávesy. Na klavír jsem hrála dlouho, pak jsem přestala, ale ráda bych se k tomu zase vrátila. A protože si přece jen nejsem úplně jistá, jestli mi to vydrží, tak si nejprve plánuji koupit klávesy z bazaru a pak uvidím, jak se mi bude dařit. Počítám, že nějaké ty moje pokusy budou časem k vidění i na YouTube.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s