Tuhý šampón – tipy pro použití

Tuhý šampón používám asi rok a vlastně i na takto dlouhou dobu jsem čekala, abych mohla napsat svoje zkušenosti s bezobalovým mytím vlasů. Nejsem tak daleko jako moje kamarádka Johanka, které jede No Poo metodu, o které si můžete přečíst v tomto rozhovoru, ale přeci jen jsem už nechtěla kupovat běžné šampóny. Jednak kvůli obalu a taky kvůli tomu, že jsem chtěla zkusit více přírodní variantu. A tak jsem začala experimentovat s tuhým šampónem.

Za dobu používání jsem přišla na způsoby, které zvýší efektivitu mytí. Ze začátku mi přišlo, že šampón moc nefunguje a že to pro moje vlasy není to pravé. Šampón jsem ale nechtěla vyhodit a řekla jsem si, že to přeci jen nějakou dobu zkusím. I na online fórech často vidím, že lidé píší, že jim tuhý šampón nevyhovuje a možná je to z části pro to, že dělají podobné chyby jako jsem udělala ze začátku já. Proto jsem se rozhodla napsat pár svých tipů a rad na to, jak si mýt vlasy i s tuhým šampónem.

Nechte si čas

Myslím, že není dobré hodnotit šampón hned po prvních několika použitích. Přeci jenom je to pro Vaše vlasy i pro Vás změna a na tu je dobré si nechat trochu času. A také na to, abyste našli dobrou techniku mytí vlasů. Samozřejmě může hrát roli třeba i značka tuhého šampónu, a tak bych ho hned nezatracovala a nevracela se k tekutému.

IMG_4936

Je pravda, že po mytí tuhým šampónem Vám mohou vlasy připadat jiné než dříve. Mohou se hůře rozčesávat nebo Vám přijde, že jste si vlasy moc ani neumyli. I to chce trochu času, ale vytrvejte. Zkoušejte, co sedím Vašim vlasům a jestli si nevíte rady, tak možná využijete některý z mých následujících tipů.

Umyjte vlasy vodou

Podstatným krokem pro mě bylo začít si vlasy nejdříve mýt vodou. Vím, že to zní divně, ale je to opravdu tak. Dříve jsem si byla zvyklá vlasy namočit a rovnou aplikovat šampón. Teď si ale vlasy nejdříve řádně umyju vodou. To znamená, že vlasy nadzvedávám a kroužím u kořínků jako kdybych měla šampón. Přijde mi, že právě tento krok pomáhá tomu, že se vlasy následně opravdu dobře umyjí.

black shower head switched on

Dříve se mi stávalo, že i po uschnutí se mi zdálo, že některá místa zůstávala mastná. Hlavně u kořínků po stranách a na zadní straně hlavy. To vše ale bylo tím, že jsem si vlasy dobře neumyla já, nikoli šampónem. Takže první kolo mytí je teď vždy s vodou.

Myjte vlasy pořádně

S předešlým bodem se pojí i toto. Myjte vlasy pořádně. To platí nejen pro tuhé šampóny ale pro kterékoli šampóny, které jsou více přírodní a méně chemické. Tuhý šampón vždy nanáším ke kořínkům po celé hlavě. Dávám si především záležet na zadní části hlavy, kde je vlasů více a snažím se šampón vmasírovat po celé vlasové pokožce.

IMG_5384

Dvojí “propracování”

Následně nechám šampón na vlasech kratší dobu a poté ještě jednou promasíruji do vlasů. Teprve potom šampón spláchnu a pořádně vymyju vodou. Když si nechávám déle jak týden od jednotlivých mytí, tak si šampónem umyji vlasy i dvakrát. Myslím, že množství umytí záleží na několika faktorech a je dobré si najít vhodnou techniku pro Vaše vlasy. Mezi tyto faktory patří:

  • Typ šampónu
  • Hustota vlasů
  • Mastnota vlasů
  • Počet dnů mezi mytím
  • A možná ještě něco dalšího 🙂

Skladování

Posledním tipem je skladování šampónu. Nejsem si teda jistá, zda to úplně platí, ale mě se osvědčilo skladovat šampón v uzavíratelné krabičce. Jakmile oschne po použití, tak ho dám zpátky do krabičky. Nevím, zda na tom něco je, ale dříve jsem ho nechávala venku a přišlo mi, že je jeho účinnost o něco horší.

IMG_E4920


Ještě jsem se chtěla zmínit o tom, že jsem začala používat nejen mýdlo na mytí a tuhý šampón, ale i jemné odličovací mýdlo na pleť. Tímto způsobem jsem přesedlala na bezobalový a netekutý režim v koupelně. Jediné co ještě používám v tekuté formě je kondicionér a vlasová maska. Uvažuji nad tím si je v budoucnu připravit doma, ale v současné době se snažím dát svoje vlasy trochu dohromady po letech barvení a ráda bych jim dopřála trochu lepší péči.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s