Jak nacházím inspiraci

Inspirace. Cesta jak vidět věci podle sebe, jedinečně a zároveň je to hnací motor k tvorbě a kreativitě. Věřím, že inspirace přichází z nás, ale je možné ji přivolat díky vnějším věcem. Takovým, které jsou pro nás krásné. Schválně píšu pro nás, protože tyto věci mohou být příšerné, ošklivé nebo nudné pro ostatní, ale pro nás mají určitou krásu.

Právě tyto věci nebo děje v nás vyvolají inspiraci. Ať už je tato inspirace určena čemukoli dále. Inspirace nás vede k napsání básně, návrhu šatů nebo k vymyšlení dárku pro někoho blízkého. Někdy se objeví sama a někdy jí chceme trochu pomoci. A já jí pomáhám takto.

Cestování SOLO

Když cestuji sama, tak mám hlavu plnou nápadů. Myslím, že mě inspirují nová místa, chutě a vůně. Stačí mi si jen sednout na lavičku a pozorovat ruch nebo naopak klid města. Tím, že cestuji sama, tak daleko lépe vnímám místní atmosféru, než když cestuji s někým. Zbystření smyslů pak pomáhá vytáhnout ze sebe samé spoustu zajímavé a vždy se o sobě něco dovím. Taky je takové cestování skvělou příležitostí snít a dovolit si nechat myšlenky tvořit vysněnou budoucnost.

DSC00071 - kopie

Příroda

Čas v přírodě je krásnou očistou mysli a duše. Najednou jako kdyby všechen ten nepořádek z práce a vztahů nebyl tak špatný a je zde místo i na kreativní tvorbu. Zase se díky smyslům trochu více dostanu z myšlenek a pak se objeví takový ten vnitřní hlas, který si řekne, co chce nebo vymyslí něco zcela nového. Ačkoli jsme si dříve myslela, že nejvíce čerpám u moře, tak nakonec nejvíce inspirace přichází v lese nebo parku.

DSC00925

Běhání

Myslím, že díky většímu okysličení těla při běhání často přicházím na nové způsoby, jak uskutečnit to, o čem delší dobu přemýšlím. Narozdíl od předešlých bodů, při kterých vznikají spíše nápady, se při běhání objevují spíše praktické myšlenky, které pomáhají nápady převést do reality. Přijde mi, že jakmile se moje tělo uvede do pohybu, tak se do pohybu dostane i můj kreativní život. A tak se snažím si na běhání udělat čas každý týden, protože vím, jak mi dělá dobře a to nejen fyzicky.

TARG3519

Jóga a meditace

Ten čas po józe nebo meditaci, kdy je mi uvnitř sebe tak měkce, klidně a radostně, je výborný čas, kdy se pouštím do psaní. Především díky této praxi mohu psát články, ve kterých se zamýšlím nad chodem věcí, nad svou podstatou a neberu vše jako samozřejmost. Je to takový spíše filosofický čas, který mám moc ráda. Díky němu se dovídám, co sama chci a co si myslím a také čemu věřím. Jóga a meditace mě inspiruje o věcech přemýšlet, i když se zdají být na první pohled jasné.

EQUZ8118

Úklid

Úklid mi pomáhá si udělat pořádek nejen doma, ale také v hlavě. Věřím, že tohle jste už tolikrát četli nebo slyšeli. Uklízení mám ráda jako činnost samotnou, často při  ní poslouchám různé podcasty a jakmile je uklizeno, je to jako spoušťový bod se pustit zase do psaní, videí nebo jiného tvoření. Prostor doma mi najednou přijde takový čerstvý a proto mám možná pocit, že je potřeba zaplnit něčím novým.

wnnn0474

Netlačit, nechat plynout

Je pro mě důležité se nepřemlouvat k psaní. Jsou časy, týdny, kdy ačkoli si sednu k počítači, ze sebe nemůžu nic vyplodit. Přišla jsem na to, že je to většinou čas, kdy potřebuji inspiraci více čerpat. Proto více čtu, poslouchám, sleduji videa a nechávám se inspirovat ostatními. Tento čas se také snažím věnovat tomu, abych třeba někomu napsat zprávu nebo komentář a poděkovala za kreativní činnost ostatních. Nebojím se, že je moje inspirace pryč. Vždy se opět objeví a nejlepší je nechat vše plynout bez zbytečného tlačení na pilu.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s