Rich Roll: Hledání Ultra

Přiznávám. Tuto knížku už jsem jednou začala číst a nějak mě nezaujala. A to poslouchám podcast Riche Rolla už docela dlouho. Jeho životní příběh mě od začátku fascinoval, ale i tak mi trvalo než jsem se do jeho knihy začetla. Možná mi chyběl jeho charismatický hlas a projev, na který jsem právě z podcastů byla zvyklá. Začátek roku 2019 ale přinesl v mém životě mnoho změn a já potřebovala trochu nakopnout. A přesně tohle mi kniha Hledání Ultra přinesla.

kjnm6267

Kniha je náhledem do neobyčejného života. Není to ale o výsadách, výhodách nebo životním štěstí. Kniha je o síle, vytrvalosti, odhodlání, chybách a lidské odolnosti. Ačkoli se Richův život může zdát jako extrémní a pro běžného člověka nedosažitelný, tak já si to nemyslím. Kniha ukazuje, jak se Rich životem prokousával od dětství a jak jeho odhodlání vedlo k úžasným životním změnám a úspěchům.

Hledání Ultra zachycuje důležité okamžiky Richova dětství, kdy byl prakticky dlouhou dobu outsider, z které se na vysoké nakonec stal alkoholik. Závislost však nakonec Rich překonal a dal se na vytrvalostní sport. A ne jen tak nějaký. Zaujal ho ultraman, triatlonové závody, které zkoušejí lidské možnosti až na jejich hranice.

nclu1211

Rich nejen překonal alkoholovou a drogovou závislost, ale přešel i na rostlinnou stravu, na které byl schopný závodit na neskutečné vzdálenosti. A to vlastně začal závodit až po jeho 40. Dosáhl skvělých výsledků ve světě ultra sportů silou vlastní vůle, nikoli genetickými předpoklady nebo tréninkem od dětství.

A to se mi strašně líbí. Změna v životě může přijít kdykoli a nikdy není pozdě začít žít více uvědoměle, s radostí, odhodláním a nadšením. Neříkám, že se všichni hned musíme pustit do ultraběhů, ale možná je čas vydat se za naši komfortní zónu a vyzkoušet, čeho jsme doopravdy schopní. A věřím, že toho je více, než si dokážeme představit.

wvuc7458

Nechci prozrazovat více. Ale jestli potřebuje ve Vašem životě trochu popostrčit kupředu, tak tuto knihu doporučuji. I když nesportujete, tak v ní najdete motivaci k čemukoli.

Peace

Plants

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s