Malé radosti pro krásnější dny

Ne každý den je nabitý pozitivní energií. Někdy se vzbudím a tak nějak se necítím ve vlastní kůži. Často hledám důvod, proč to tak je. Únava, změna počasí nebo nízký krevní tlak. Kdo ví. Kromě dnů, kdy jsem nemocná nebo se nemoc blíží, to už takto nezkoumám. Zhluboka se nadechnu a když opravdu vím, že nejsem nemocná, tak se raději učím přijmout, že ne každý den je o tom mít 100% nasazení. Některé dny je naopak lepší zpomalit a spíše čerpat sílu. Nechat své tělo být některé dny více v klidu a přijmout, že každý den prostě není stejný. A jak? Díky malým radostem, které jsou dostupné pro každého.

Teplý nápoj

Pokaždé mi udělá radost dobrý teplý nápoj.Čaje piju hodně a většinou si je připravuju do konvičky, ale pro radost si připravím jeden hrneček něčeho extrémně dobrého. A to většinou v době mezi jídly, dopoledne nebo odpoledne. Navíc dny, kdy se cítím o něco slabší, tak mi současně je větší zima (i v létě) a hrnek něčeho teplého mě krásně zahřeje.

img_7490.jpg

Mám dva osobní favority. Kurkumové latté a ajurvédskou čekankovou kávu. Kurkumu spolu s trochou medu zaliji horkou a vodou a rostlinným mlékem. Půl na půl. Když si ho můžete vyšlehat, tak je to úplná bomba. Nakonec ještě špetka skořice a je to. Ajurvédské kafe nijak nesladím, ale přidávám trochu mandlového nebo ovesného mléka.

Krystaly

Krystaly mi pomáhají se zklidnit a být o něco více nohama na zemi. Mezi moje oblíbené aktuálně patří růženín a amazonit. Růženín podporuje srdeční čakru a já se tak od svých myšlenek můžu přesunout ke svému srdci. To mě neskutečně povzbudí. Jen si ho vezmu do dlaně a přiložím na hrudník. Amazonit si mě upřímně získal svou barvou. Miluju tyrkysovou a už jen pohled na tuto barvu mi udělá radost. Většinou mi stačí si ho položit blízko sebe a je to. Chrání proti negativní energii a snižuje obavy a strach.

CVOQ4684

Krystaly je vhodné čistit pomocí kouře a dobíjet při novém měsíc. Nechat je přes noc nebo 24 hodiny venku. Výběr krystalů může být dvojí, ale je dobré vybírat přímo na místě a vybrat si tvar a velikost pro sebe. Jedna možnost je zajít do specializovaného obchodu a vybrat si krystal podle aktuálního naladění. A teprve potom si přečíst k čemu krystal slouží. Často tak vybereme přesně to, co potřebujeme aniž jsme předtím byli schopni říct, co to je. Druhý způsob je si vybrat krystal s určitým účinkem nebo pro nějaký účel. Pro lepší zdraví, pro klidnější mysl nebo proti úzkosti. Ve spoustě obchodech Vám poradí a pak už je na Vás, který kámen vyberete.

Kousek přírody

V přírodě mi většinou moje starosti přijdou menší a něco více si věřím, že všechno dobře zvládnu. Když můžu jít ven, tak je to skvělé, ale někdy stačí i domácí rostlinka nebo pohled na zeleň. Zalévání a péče o domácí květiny vždycky člověku udělá radost. A když ani toto není možné, tak i pohled na obrázek nebo video přírody pomůže se uvolnit.

photo of plants on the table

Vůně

Příjemná vůně pomůže projasnit pochmurnější dny. Nejprve je dobré si vyvětrat a pustit do místnosti trochu čerstvého vzduchu. A potom přidat vůni v podobě esenciálního oleje. Nebo si i uvařit dobrou snídaní (oběd nebo večeři) s oblíbeným kořením. Skořice je jasnou volbou na ovesnou kaši a koriandr může přistát na teplé večeři. Čich je jakousi bránou k naší duši a může pomoci zpomalit rychlý tok našich myšlenek. Což se může velmi hodit především tehdy, kdy celý svět vidíme černě.

IMG_6239


Snažím se mít vždy nějaké z těchto věcí po ruce. A taky na sebe nejsem naštvaná, když prostě nějaký den nemám energii k práci nebo se necítím na to, abych šla běhat. Prostě to tak je a dopřeju si pomalejší den podle toho, jaké mám možnosti. I když to někdy znamená být v posteli už v 7 večer. A ačkoli to možná není tak běžné si takový čas dopřát, tak já to dělám a jsem na to hrdá. Dříve jsem byla hrdá na to, co všechno zvládnu a o kolik víc pracuji než ostatní. Teď jsem hrdá jak na svoji práci, tak i na to umět zpomalit a nesrovnávám to s tím, co dělají ostatní. Protože každý máme své starosti, radosti a možnosti a není potřeba dávat ostatním najevo, že jsme lepší nebo si myslet, že jsme horší, když nefungujeme naplno každý den v týdnu.

1 komentář: „Malé radosti pro krásnější dny

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s