Vztah s cizincem

V dnešní době je stále častější, že si vyrazíte na rande s cizincem nebo cizinkou a možná skončíte ve vztahu. Nebo možná i ve vážném vztahu. Někteří lidé jsou silně proti, jiní pro a jiným je to zase docela jedno. Nemyslím, že je na tom nic špatného, naopak to dodává vztahu něco trochu navíc. Něco netradičního. Na druhou stranu to má ale i své mouchy. Ve výsledky je to ale stejně o tom, jak si sednete jako lidé. A nezáleží zase tolik odkud pocházíte. Nebo ano?

Když vyrůstáme, tak se postupně zžíváme s danou kulturou naší země. Přejímáme zvyky a tradice, utváříme nebo často přebíráme názory. Zjišťujeme, co je dobře a co špatně, učíme se vycházet s lidmi a najít si ve společnosti vlastní místo. Obraz ale také může být úplně jiný, když jste ve vztahu s někým, kdo vyrůstá v kultuře jiné. A nemusíme chodit nijak daleko. Rozdíly najdeme i mezi jednotlivými evropskými státy.

IMG_6221

Samozřejmě ne všechno ve vztahu vychází z naší kultury. Podílí se na tom i typ osobnosti, naše zájmy, náboženství nebo hodnoty. Ve výsledku jsem ale ve svém vztahu přišla na to, že klíčem k úspěchu je dobrá komunikace. To platí pro snad všechny vztahy, ale o to víc tehdy, kdy žijete s cizincem. Díky dobré komunikace se drobná nedorozumění nepromění hned v hádku, ale dojde k vzájemnému pochopení.

Já sama jsem se dostala do situací, kdy jsem si myslela, že je vše jasné a není potřeba o tom mluvit. Chyba! Věci je potřeba říct na rovinu a neočekávat, že partner automaticky vytuší, co se děje. Některé zvyky mohou být zcela přirozené, ale pro Vaši polovičku nemusí mít vůbec žádný smysl. I určité chování může být považováno za nepřijatelné, ale v jiné zemi zase naprosto běžné.

DSC00094 - kopie

A v tom tkví docela zajímavý aspekt vztahu s cizincem. Můžete trochu poodkrýt, jaké zvyky a tradice jsou běžné zase někdy jinde. A tím si rozšířit obzory a možná se nebrat zas až tak vážně. Možná se necháte něčím novým inspirovat a něco zase nebudete moct překousnout. V tom je určitě kouzlo. Jiná kultura, jiné jídlo, jiné chování lidí nebo třeba jiný pracovní rytmus.

Myslím, že takový vztah má možná o něco více překážek, ale tyto překážky mohou být nakonec docela zajímavou výzvou. Pro jejich překonání se musíte vystavit zcela novým situacím, čelit všemožným problémům a ve výsledku ze sebe máte vlastně docela dobrý pocit. Protože jste zase došli o krůček dál a něco nového se naučili.

IMG_6422

Nemyslím, že je nutné nějak zvlášť vztah s cizinci oslavovat. Patří to tak nějak k modernímu životu a má to své výhody i nevýhody. Jako každý vztah má své mouchy, ale já se musím přiznat, že na tom něco zajímavého přeci jen je.

DSC00101 - kopie

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s