Méně odpadu při cestě letadlem

Cestování je většinou čas, kdy daleko častěji kupujeme a používáme různé jednorázové věci. Samozřejmě lze říci, že právě cestování letadlem je k životnímu prostředí velmi náročné a opravdu to tak je. Ale i když už se vydáme za nějaký dobrodružstvím letadlem, jsou způsoby, jak alespoň snížit množství odpadu na cestě.

E-letenka

Často vidím, že lidé mají letenku tištěnou a zároveň elektronickou. V dnešní době již stačí jen elektronická a poté ji jen na letišti přiložíte na čtečku. Je dobré mít letenku uloženou v telefonu a pro jistotu i v mailu. Jestliže se bojíte, že se Vám mobil vybije, tak není žádný problém si ho nabít na letišti. Takže již nemusíte letenku zbytečně tisknout. To platí i pro další cesty autobusem, vlakem nebo ubytování. Když si nejste jisti a chcete mít opravdu jistotu, že E-letenka je v pořádku, můžete kontaktovat danou leteckou společnost.

working macbook computer keyboard

Sáček na tekutiny, léky a další

Pro projití bezpečnostní kontrolu je nutné dát tekutiny a léky do igelitového uzavíratelného sáčku. Zde není možné plast úplně vynechat, ale můžete si vzít jeden sáček a používat ho doslova roky. Není to úplně zero waste, ale je fajn plast znovu použít. Již několik let mám takovou průhlednou taštičku na kosmetiku. Na některých letištích mi prošla, ale jinde mi stejně nakonec přendali věci do sáčku. Takže od teď mám 1 a cestuji s ním.

white and purple flower plant on brown wooden surface

Vlastní svačina

Cestování většinou vybízí k tomu, abychom si koupili něco na letišti. Především když člověk dlouho čeká, tak na něj padne hlad z nudy. Pak se jde většinou projít po obchůdcích a zatouží po svačině. Mě kromě obalu většinou vadí cena a taky to, že se mi líbí něco extra nezdravého. Ceny jsou opravdu přemrštěné, a tak jsem si začala připravovat svačiny doma. Nakrájené ovoce a zelenina, sendvič nebo domácí sušenky. Abych se nemusela bát o neumyté ruce, tak si s sebou beru i dřevěný příbor. I když jsem pak jediná, kdo se na letišti cpe mrkví, tak mám ze sebe ve výsledku vždycky radost.

Láhev na vodu

Ačkoli tekutiny do 100ml není možné do letadla brát, o samotnou lahev se bát nemusíte. Tu Vám nikdo nevezme. Já si většinou naplním láhev na cestu na letiště. Vodu vypiju nebo vyliju na záchodech a projdu přes bezpečnostní kontrolu. A za ní si láhev vodou zase naplním. Nejen že ušetřím plastovou láhev, ale navíc i doopravdy ušetřím, jelikož obyčejná voda je k sehnání od 35 korun. Cestování a klimatizace naše tělo dost dehydratuje a tak přijde lahev s vodou opravdu vhod.

pexels-photo-113734.jpeg

Štítek na zavazadlo

Když si necháte odbavit zavazadlo, je dobré mít vlastní štítek, kde stačí jen vyměnit papírovou část s adresou a dalšími informacemi. Některé kufry toto již mají jako svou součást, ale jindy budete muset pořídit vlastní. Ušetříte gumičky a často i plastovou jmenovku.

woman walking on pathway while strolling luggage

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s