Týdeník 4

Minulý víkend jsem se konečně vydali koupat. Předpověď udávala teplotu moře kolem 20°, ale i tak jsem to chtěla risknout. K mému překvapení, ale voda nebyla zase až tak studená a nemusela jsem se dlouho odhodlávat k ponoření se. Takže koupací sezónu považuji za zahájenou. A celý tento týden jsem měla šanci hned několikrát se jít vykoupat a musím uznat, že je to velká výhoda života u moře. I když se hned po tomto víkendu chystám zase zpátky do Čech. Ale moře se možná ještě o něco více ohřeje a až se vrátím, tak budu moct pokračovat.

IMG_6642

Pizza je tu jedno z nejoblíbenějších jídel. A rozhodně chápu proč!

Jinak mě opravdu chytla čtecí nálada. Dočítám Pýchu a předsudek a z knih, které bych si ráda toto léto přečetla jsem vytvořila článek. Říká se, jak mladá generace nečte, ale podle mě je to o člověku samotném. Je ale fakt, že v uspěchaném světě není na klidné čtení moc místa. Já si ho ale snažím udělat. A taky nežiju nijak uspěchaný život.

NFNP4210

K tomuto tématu se pojí i moje touha podívat se, co se děje za těmito stránkami. Tím míním, jaký je život spisovatelů, jaký je jejich proces tvoření, jací jsou jako lidé a spousta další. A tak jsem tento týden shlédla dokument o Joan Didion a musím přiznat, že její život i tvorba mě velmi zaujala. Do této doby jsem neměla velké povědomí o této americké novinářce a spisovatelce. Psala také pro Vogue a to v době, kdy do těchto čistě módních časopisů přispívali novináři s velmi zajímavými články o širokém spektru článků. O tomto tématu přemýšlím docela často. Časopisy obecně jsou dnes z velké části naplněny reklamou a i samotné články mají většino za cíl prodej nějakého produktu. A závažných témat nebo kritiky společnosti se dnes jentak nedočkáme.

Krom toho jsem shlédla film Brain on Fire. Film je na podkladě skutečných událostí a zdravotním stavu mladé novinářky v New Yorku. Sama poté svůj příběh sepsala a vydala. Během krátké doby se zhoršil její zdravotní stav, ale na první pohled zcela bez příčiny. Symptomy naznačovaly, že se jedná o schizofrenii či jiné psychiatrické onemocnění. Avšak příčina byla zcela jiná. A sama Susana se následně účastnila osvěty ohledně jejího onemocnění. Velmi zajímavý a dechberoucí příběh, který ukazuje to, že lidské tělo stále skrývá mnohá tajemství.

V úterý večer jsem se dostala konečně k první pracovní nabídce a byla natáčet jednu paní, která vypráví příběhy pro děti. Moc jsem si to užila, i když mi úplně prostředí nepřálo, tak to byla fajn zkušenost. Na střih jsem měla dva dny, což je docela na rychlo, jelikož mám radši, když mi projekt „uzraje“ v hlavě. Myslím, ale že to nakonec dopadlo docela dobře. Docela mě to motivuje k tomu se začít vzdělávat v této oblasti a získat alespoň základní znalosti od natáčení videí po samotný střih.

 

K tomu se pojí i inspirace, z které čerpám. Opravdu se mi svou originalitou líbí kanál Sorelle Amore. Její videa jsou docela krátká, ale neskutečně nabitá užitečnými tipy a nádhernými záběry. Sama Sorelle svou osobností dodává něco netradičního a velmi zábavného. Také můžu více než doporučit se podívat na kanál Cama a Niny. Už je sleduju nějakou dobu a nejdříve to bylo čistě kvůli inspiraci k vaření. Teď se ale Nina pustila do témat v oblasti osobního rozvoje a její poslední video 5 rozhodnutích, které změnily její život, rozhodně stojí za podívání se. Tedy, je v angličtině.

Pro tento týden by to bylo všechno a za dveřmi je víkend a zcela nový týden. A možná to je ta pravá chvíle si dodat trochu odvahy. Trochu upřímnosti. Právě teď je ten správný čas uskutečnit to, po čem toužíme. Je čas přestat se bát, co si ostatní pomyslí nebo se bát, že se nám něco nepovede. A ono to tak bude. Ale právě tím se můžeme posunout o kousek vpřed k našemu snu. IMG_6678

Krásný víkend všem

Verča

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s