Moje další kroky

Včera jsem strávila svůj poslední den v práci. V mé klasické práci, kde jsem pracovala moc ráda a práce mě bavila. Ať se to nemusí na první pohled zdát, tak práce fyzioterapeuta mi přijde velmi kreativní a tvůrčí. Každý den má trochu jinou rychlost a přizpůsobení se je pro mě takovou výzvou. Je ale čas na změnu, které se ještě pořád trochu bojím, ale vím, že je správné se do věcí opřít trochu jiným směrem.

Moje životní situace se tak nějak za poslední měsíce přeměnila a nabídla mi, nebo možná otevřela oči, nové možnosti. Myslím, že jsem takové už měla, ale asi poprvé jsem na větší změnu připravená a zároveň se nebojím. Proto jsem se rozhodla skončit v práci a odstěhovat se za přítelem do Francie.

A s tím navstává otázka Co tam budu dělat? A jestli už tam mám práci? Nemám a zatím ji ani nesháním. Ráda bych totiž několik příštích týdnů a měsíců strávila kreativní tvorbou, jelikož mám v hlavě již několik let myšlenku, kterou teď mohu uskutečnit. Chci být na nějakou dobu svým vlastním šéfem a řídit se tím, čím chci.

Jak je ale možné, že si mohu dovolit několik měsíců nepracovat? To je právě ta moje životní situace a možnost, kterou teď vím, že si zasloužím. Dříve jsem měla pocit, že stále musím pracovat a dělat, co chci je marnivé a že si to vlastně ani nezasloužím. Teď je to naopak. Díky tomu, že roky šetřím, neutrácím a žiju docela skromně jsem si mohla našetřit menší obnos peněz, díky kterému se nemusím bát být nějaký čas bez práce. Navíc zpočátku ve Francii nebudeme muset platit za nájem, jelikož budeme bydlet v menším letním domě, který vlastní rodina přítele. Časem si práci najít chci, ale teď je čas uskutečnit jiné plány.

Ráda bych totiž zpřístupnila některé informace pro širší veřejnost v rámci péče o zdraví a prevence vzniku nemocí. Myslím totiž, že prevenci si věnujeme velmi málo, jako odborníci ve zdravotnictví, ale také jako lidé obecně. Kolem sebe vidím spoustu nemocí, bolestí a nepohodlí, kterým lze často předcházet. Prevence se v rámci vzdělávání či zdravotnictví vidí velmi málo, není z ní totiž zisk a pro investici není tedy příliš lukrativní. Zdravotnictví v dnešní době stojí na farmaceutickém průmyslu, který je business jako každý jiný a tedy je tlak na co největší spotřebu. O nějaké etice s ohledem na blaho lidí tedy nemůže být řeč. Já si ale myslím, že lidské zdraví by nemělo fungovat jako klasická firma, kde je profit hlavním pohonem. Pořád si myslím, že kvalita péče a kvalita lidského zdraví by měla být na prvním místě. Proto bych ráda začala zpřístupňovat informace o možné prevenci nemocí a eventuální léčbě. Nikoli pouze udržování pacienta pacientem a tedy zákazníkem v podniku zdravotnictví.

Zatím mám spíše takovouto myšlenku. Forma se asi bude postupně různě měnit. Ale s tímto do toho jdu. Více péče o zdraví v rámci prevence a léčba, která přináší výsledky. A pro všechny, nehledě na to, jestli jsou zdraví nebo nemocní, více radosti ze života, více ohleduplnosti, více inspirace a pomoci pro ostatní. Prostě jen tak. Protože na to mám čas a možnosti, které musím teprve objevit.

Zároveň se chci věnovat zdravému životnímu stylu obecně s ohledem na ostatní lidi, přírodu a udržitelnost zdrojů. To je vlastně to, o čem píšu už teď. Jak vést šťastnější život pro sebe i ostatní. Tipy, doporučení a trochu toho hip života, který teď žiju. Pro odlehčení chci dokumentovat svůj život ve Francii, cestování, kulturní odlišnosti a co mě pak ještě napadne. Je to docela široký záběr. Něco vážnějšího a něco trochu víc pro zábavu. Všechno to ale pro mě má smysl. A doufám, že se mi podaří toto prezentovat formou, která bude mít smysl i pro ostatní.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s