Oblíbené podcasty

Podcasty mě doprovázejí každý den. Někdy na cestě do práce, při procházce, běhání nebo třeba uklízení doma. Narozdíl od videí u nich nemusíte sedět a je jednoduché si je stáhnout a poslouchat offline. Dlouho jsem o podcastech nevěděla, nebo věděla, ale nevšímala jsem si jich. Mám několik podcastů, které poslouchám docela pravidelně. A jednou za čas, když mě více zajímá nějaké téma, tak si jen zadám název do vyhledávače a poslouchám náhodné autory. K odběru jsem přihlášená jen u dvou a to u dvou prvních, které Vám dneska představím. Všechny podcasty můžete najít na iTunes a dále v odkazech v jednotlivých odstavcích.

Rich Roll Podcast 

Rich Roll, ultrasportovec, právník, autor několik knih, podcaster a to je jen pár věcí, které dělá, přináší podcast, který má v tuto chvíli přes 300 epizod. Zaměřuje se různými směry a každá epizoda je jedinečná stejně jako její host. Mluví o zdraví, sportu, vytrvalosti, zdravé výživě, meditaci, lékařství, přístupu k životu a dalších tématech. Takže máte na výběr opravdu mnoho a od lidí, kteří jsou špičkami ve svém oboru. Epizody jsou docela dlouhé, většinou kolem 2 hodin, takže jsou skvělé na delší běh, procházku, domácí úklid nebo cestování. Rich má opravdu skvělé komunikační schopnosti, výborně klade otázky a dokáže i složitá témata srozumitelně shrnout. Je zastáncem zdravého životního stavu vyznávající rostlinnou stravu, dává důraz na přínos společnosti i přírodě a je také mimo jiné vyléčený alkoholik. Pro přiblížení jeho práce uvádím své dvě oblíbené epizody.

IMG_4325

 

Ep. 272 Rozhovor s Rachel Carlton Abrams přináší celostní pohled na lidské zdraví. Rachel je praktická lékařka v Californii, která ve své praxi vidí člověka jako celek, ne jen jako čísla z laboratorních testů (ty také používá, ale vše dává do souvislostí). Rachel v rozhovoru uvádí i svou knihu Body Wise, která je o tzv. tělesné inteligenci, kterou máme všichni, jen v moderním světě velmi zakrněla. Celý rozhovor je velmi inspirativní jelikož přináší pohled na lidské zdraví a možnost vytvoření své vlastní tělesné inteligence, díky které můžeme preventivně působit proti široké škále onemocnění. Jelikož způsob našeho života stojí v 90-95% za vznikem nemoci.

Ep. 330 O možnosti prevenci a zastavení postupu Alzheimerovy choroby s lékaři Dean a Ayeshou Sherzai. Pro mě naprosto převratná věc. V této epizodě se totiž dozvídáme, že můžeme předcházet vzniku Alzheimerovy choroby a to úpravou našeho životního stylu. Genetika stojí totiž jen za velmi malým procentem případů a i když máme genetickou dispozici, tak velmi záleží na vnějších vlivech, jestli se projeví. Rozhodně mám v plánu si jejich knihu The Alzheimer’s Solution přečíst.

Divine throughline IMG_4348

Spirituálně vedený podcast přináší Julie Piatt, manželka Riche Rolla. Uvádí pohled na různé aspekty života v souvislostech, které se často ukrývají pod povrchem. Každá epizoda má sice svůj název, ale Julie často plynule přechází z jednoho témata na druhé. Kromě klasických epizod, kde mluví o svém náhledu na věc, v některých epizodách uvádí meditační či relaxační cvičení. To je často v kontextu s předešlou epizodou. Julie je významně ovlivněna jógovým učením a to se projevuje v jejím projevu. Proto je podcast docela specifický, ale myslím, že i člověk, který nepraktikuje jógu si může něco odnést. Epizody bývají většinou kratší než 1 hodina.

The Mustards 

Zábavný a svěží podcast přináší Jenny a David Mustards. Možná pár znáte z jejich YouTube kanálu. Já se ale musím přiznat, že jejich podcast mám asi nejraději. Ačkoli se ne ve všem s těmito trochu extravagantními lidmi shodnu, tak jejich podcast poslouchám velmi ráda. Mají originální humor, jsou hip, vegani a feministi. Každá epizoda má své hlavní téma, poté dají prostor otázce týdne a nakonec David přináší nějakou na půl vtipnou historku. Epizody mají kolem hodiny a jsou velmi lehce vstřebatelné a pozvednout náladu.

IMG_4349

Mechanical Care Forum IMG_4350

Velmi specifický podcast proto, že se věnuje fyzioterapii z pohledu McKenzie konceptu, ale také přináší i jiné úhly poheldu. Rozhovor s každým odborníkem je vždy rozdělen do dvou epizod. Nejedná se však jen o fyzioterapeuty, ale i další lékaře a odborníky souvisejících oborů. Musím uznat, že je používána odborná terminologie a proto myslí, že je podcast hlavně pro ty, kteří pracují v oblasti zdraví.

 

Sage Running Podcast 

Sage sleduji na YouTube již několik let. Je to ultraběžec a ve svém podcastu sdílí tréninkové i závodní zkušenosti. Zatím má podcast jen několik epizod, ale jsou velmi zajímavé a další informace se dají najít i na YouTube, kde je vše doplněno o obrazový materiál. Sage je skvělou inspirací, i když nejste profesionální sportovec. Dává však rady, které může využít každý, protože jestli jeho tělo vydrží tak dlouhé trasy, tak určitě v tréninku dělá něco velmi dobře.

 IMG_4351

Další oblíbené podcasty

  • The Lavendaire Lifestyle – jemný, minimalistý podcast, který je plný inspirace a rad žít kreativní život.
  • Guru Singh Podcast – jogínský podcast o duchovní cestě a o tom, jak se na takové cestě lépe orientovat.
  • Everyday Ayurveda and Yoga at Hale Pule – o ajurvédě a józe v krátkých epizodách, které přinášejí tipy lehce zakomponovatelné na každý den. Jak žít život o něco přiozeněji a zdravěji.
  • No Meat Athlete – o sportování i životě na rostlinné stravě. Rady, informace i výzkum, vše doplněné velmi hezkými webovými stránkami.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s