Test přírodních deodorantů

Změna z klasický deodorantů na ty přírodní mi trvala několik let, ale myslím, že jsem konečně spokojená.

Hlavním důvodem pro změnu byl fakt, že klasické deodoranty obsahují příměsy hliníků, které nejsou pro tělo zcela bezpečné. I proto že se aplikují do podpaží, které je blízko lymfatických a prsních žláz, a holenním se neustále dráždí. Poměrně dlouhou dobu jsem hledala přípravek, který by opravdu fungoval. Denně jsem v poměrně blízkém kontaktu s lidmi a možná proto jsem se neustále vracela ke klasickým deodorantům, protože fungovaly. Až do teď.

Tom’s (honeysuckle rose)

První zkušenost jsem měla právě s tímto, jelikož jsem ho dostala od své tety. Bohužel i kdyby fungoval, tak bych ho nepoužívala v pracovní dny pro jeho zvláštní vůni. Možná jde o zvyk. Ale už samotný deodorant má zvláštní, něčím nepříjemnou a poměrně silnou vůni a po aplikaci mi to přijde ještě horší. Jsem zvyklá používat parfém a pokud se tyto dvě vůně smíchají, tak mi vysloveně vadí. Funkčnost je u mne minimální, spíše se smísí s pachem potu a výsledek není dobrý.

img_2037

Jason

Nemám mnoho co dodat k tomuto deodorantu. Mám variantu “unscented” takže oproti tomu předchozímu nemá nepříjemnou vůni. Ale ani jeho funkčnost se u mě neobjevila. Každopádně to s ním nechci ještě zcela vzdát a nechávám si ho například na víkendy.

img_2038

Salt of the Earth

A teď přichází skok. Ano, něco s výrazně příznivějším efektem. Tento krystalový deodorant v cestovním balení funguje poměrně dobře. Je zcela bez zápachu a aplikuje se na čistou kůži, která je buď trochu navlhčená nebo můžeme navlhčit krystal. Redukuje pocení i v teplých dnech. Problém u mě přichází se stresem, jelikož mám tendenci se více potit, tak v tyto chvíli není zcela 100%. Ale třeba na dovolenou je výborný, plusem je i jeho travel friendly podoba, takže Vám ho na letiště nevezmou. Při normálním dni účinek vydrží asi půl pracovního dne, což je asi 4 hodiny. To považuji za úspěch a rozhodně si ho nechávám.

img_2039

Alverde Sensitive Deo Roll

Výherce přichází. Funguje na 100%. Nejlevnější a nejdostupnější varianta mě neskutečně překvapila. Vlastně jsem šla do drogerie pro klasický deodorant s odevzdáním, že to prostě budu muset střídat. Ale když jsem si začala pročítat složení, snažila jsem se ještě jednou projít výrobky bez hliníku. A na jednom bylo napsáno “pocit sucha”. Takže jsem to riskla a myslím, že měnit nebudu. Vydrží prakticky celý den, má příjemnou vůni a se vlastně ani nepotím. Možná jediné minus je, že déle zasychá, ale to mi vážně nevadí.

img_2040

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s